ELO (Large Drop) Sprinkler

  Depo Tipi Spinklerler özel uygulamalar için raflı, yüksek ve yığın depolama amacı güdülen tüm tesisler için tasarlanmış sprinklere denir. Bu sprinklerler; modellerine göre düşük basınçta daha fazla su yada etki alanına daha fazla su verirler. ESFR sprinklerler modelleri yüksekliklere göre basınçları doğru şekilde ayarlanması halinde raf arasında spinkler kullanımına gerek duyulmamaktadır.

  Orta seviye (Intermediate level) sprinklerler raflı depolamalarda raf arasının da korunmasız kalmaması maksadıyla geliştirilmiş sprinkler modelleridir. Yalnızca raf arası sprinklerlerin kullanımında dikkat edilmesi gerekli en önemli husus, sprinklerin ısıyı algılama ekipmanının yukarıdaki sprinklerlerden gelebilecek suyu önlemek maksadıyla sprinkler koruma kafesi ve kalkanı kullanılmalıdır.  Bu su kalkanı kullanılmaması durumunda, orta seviye sprinkleri gerekli ısıya ulaşamayıp devreye giremeyecektir.

  ELO Upright Standart Tepkili Sprinkler K:11.2 (160)
  Katalog
  Bağlantı Çapı: ¾”npt Montaj Şekli: Upright (Dik) Tip K-Faktörü: 11.2 (160) Onaylar: FM, UL, ULC Sıcaklık: 68°C, 79°C, 93°C, 141°C Yüzey: Pirinç Sin: VK530 5mm Cam Bulbı ile ısıya duyarlıdır. - High Challenge Large Drop Sprinkler Grup A plastiğe kadar olan yangınlarda raf arasında sprinkler kullanmaksızın (depolama yüksekliği 7,6m kat yüksekliği 9,1m’ye kadar) depoların korunması için dizayn edilmiştir. - Sprinklerin deflektörü ile en son paletin üst noktası arası mesafe 914mm ‘den az olmamalıdır.- Sprinklerin deflektörü ile en son paletin üst noktası arası mesafe 914mm‘den az olmamalıdır.
  ELO Upright Hızlı Tepkili Sprinkler K:11.2 (160)
  Katalog
  Bağlantı Çapı: ¾”npt Montaj Şekli: Upright (Dik) Tip K-Faktörü: 11.2 (160) Onaylar: FM, UL, ULC Sıcaklık: 68°C, 79°C, 93°C, 141°C Yüzey: Pirinç Sin: VK531 3mm Cam Bulbı ile ısıya duyarlıdır. - High Challenge Large Drop Sprinkler Grup A plastiğe kadar olan yangınlarda raf arasında sprinkler kullanmaksızın (depolama yüksekliği 7,6m kat yüksekliği 9,1m’ye kadar) depoların korunması için dizayn edilmiştir. - Sprinklerin deflektörü ile en son paletin üst noktası arası mesafe 914mm ‘den az olmamalıdır.- Sprinklerin deflektörü ile en son paletin üst noktası arası mesafe 914mm‘den az olmamalıdır.
  ELO Pendent Standart Tepkili Sprinkler K:11.2 (160)
  Katalog
  Bağlantı Çapı: ¾”npt Montaj Şekli: Upright (Dik) / Pendent (Sarkık) Tip K-Faktörü: 11.2 (160) Onaylar: FM, UL, ULC Sıcaklık: 68°C, 79°C, 93°C, 141°C Yüzey: Pirinç, Krom, Beyaz ve Siyah Sin: VK536 5mm Cam Bulbı ile ısıya duyarlıdır. - Standart tepkili sprinklerdir. - Ekstra Geniş orifisli sprinkler,  yüksek yoğunluklu depolamalarda ve imalathanelerde kullanım için tasarlanmıştır. - Düşük basınç gerekliliğiyle,  daha düşük boru çapı, daha düşük pompa kapasitesi, daha düşük su deposu ve bu sayede daha ekonomik çözüm üretilir. - Sprinkler koruma kafesi ve kalkanı ile birlikte kullanılması durumunda intermediate level sprinkler olarakta kullanılması mümkündür.
  ELO Pendent Hızlı Tepkili Sprinkler K:11.2 (160)
  Katalog
  Bağlantı Çapı: ¾”npt Montaj Şekli: Upright (Dik) Tip K-Faktörü: 11.2 (160) Onaylar: FM, UL, ULC Sıcaklık: 68°C, 79°C, 93°C, 141°C Yüzey: Pirinç Sin: VK377 3mm Cam Bulbı ile ısıya duyarlıdır. - Hızlı tepkili sprinklerdir. - Ekstra Geniş orifisli sprinkler,  yüksek yoğunluklu depolamalarda ve imalathanelerde kullanım için tasarlanmıştır. - Düşük basınç gerekliliğiyle,  daha düşük boru çapı, daha düşük pompa kapasitesi, daha düşük su deposu ve bu sayede daha ekonomik çözüm üretilir. - Sprinkler koruma kafesi ve kalkanı ile birlikte kullanılması durumunda intermediate level sprinkler olarakta kullanılması mümkündür.