Kuru Alarm Vana Sistemi ve Ekipmanları

Kuru Borulu Sprinkler Sistemi; ısıtılmayan mahallerde ortam sıcaklığının +4°C’nin altına düşme ihtimali olan mahallerde sprinkler tesisatındaki suyun ve sprinklerin zarar görmesini ve tesisatta oluşabilecek donma risklerinin önüne geçmek maksadıyla dizayn edilmiştir. Isıtılmayan mahallerde kuru alarm vana sistemi kurulması halinde de donma tehlikesine karşılık vana üzerinde sıkıştırılmış hava veya nitrojen bulundurulur.

Sistem çalışma mantığı oldukça basittir. Şöyle ki herhangi bir veya daha fazla sprinklerin patlamasıyla kuru alarm vana üzerindeki hava basıncı düşer, düşen hava basıncı kurulu haldeki basınçlı suyun boşluk bulmasıyla kuru alarm vana klapesini kaldırır. Böylece su yürür. Bu esnada basınç anahtarı düşen hava basıncını hisseder ve elektriksel alarmı verdirir.

Uygulama Alanları
– Isıtılmayan Depolar
– Otopark Alanları
– Tavan Arası Boş Alanlar
– Depo Sundurma ve Yükleme Sahaları

 

Kuru Alarm Vana Gövdesi

Kuru Alarm Vana Gövdesi
Ölçüler: 2”-6”
Bağlantı Şekli: Flanşlı x Flanşlı
Flanşlı x Yivli
Yivli x YivliMontaj Şekli: Dikey
Çalışma Basıncı: 250psi
Onaylar: FM, UL

 

Kuru Alarm Vana Hızlandırıcısı

Kuru Alarm Vana Hızlandırıcısı

Kuru alarm vanası basınç düşümü hızlandırma ekipmanıdır.

Ölçüler: ½” npt
Bağlantı Şekli: Dişli x Dişli
Su Giriş Basıncı: 250psi
Maksimum Hava(veya nitrojen) Basıncı: 27-58psi
Onaylar: FM, UL

 

Hava Basınç Bakım Cihazı

Hava Basınç Bakım Cihazı

Kompresörden veya işletme hava tesisatından gelen hava veya nitrojen basıncının ayarlanmasını yapmak maksadıyla geliştirilmiştir.

Hava Giriş-Çıkış Çapı: ½” npt
Bağlantı Şekli: Dişli x Dişli
Maksimum Hava(veya nitrojen) Basıncı: 27-58psi
Onaylar: FM, UL

KURU BORULU SPRİNKLER SİSTEMİ PRENSİP ŞEMASI

KURU BORULU SPRİNKLER SİSTEMİ PRENSİP ŞEMASI

Sprinkler(1)’in patlamasıyla, düşen hava basıncını yenen su basıncı kilitli klapeyi iterek(2) sprinkler tesisat sistemini su ile doldururlar. Büyük sistemlerde, kuru alarm vanası açmasını hızlandırmak için, hızlandırıcı(3) kullanılmalıdır. Kuru alarm vanasının orta bölümünde oluşan su akışı ile alarm hava basınç anahtarı(4)  elektriksel alarm ve su motor gong ile de mekanik alarm verilmesidir.

Kuru Alarm Vana Sistemi ve Ekipmanları fiyatları

Kuru Alarm Vana Sistemi ve Ekipmanları fiyatları konusunda bilgi almak için, Online Fiyat Listemizi ziyaret edebilirsiniz.